Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Xiomi Redmi Note 12 Pro 6/128GBPre-owned
black | IND Global | 128GB
৳20499 Tk
The OPPO Reno8 5G offers a 6.43" AMOLED display, Dimensity 1300 chipset, 50MP triple rear cameras, 32MP selfie, and a 4500mAh battery with 80W fast charging. It supports 5G, runs Android 12, and features a sleek design
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
6GB
Region:IND Global
specifications
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 2400 x 1080 pixels (FHD+), HDR support |
| Dimensions | 163 x 76 x 8 mm |
| Weight | 187 g |
| SIM | Dual Nano-SIM |
| OS | Android 12 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 1080 (6 nm) |
| Network | 5G, 4G LTE, 3G |
| Memory | 6GB RAM + 128GB internal storage (UFS 2.2) |
| Main Camera | Triple: 50 MP (OIS), 8 MP (ultrawide), 2 MP (macro) |
| Selfie Camera | 16 MP |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), Accelerometer, Gyroscope, Compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 67W fast charging |
| Other Features / Info | NFC, Dolby Vision & Atmos, IP53 water resistance, 3.5mm headphone jack |



